NHL.cz na Facebooku

Buffalo hází roky plánů do koše. Chce totiž vyhodit generálního manažera

13. prosince 2025, 10:00

David Zlomek

Buffalo Sabres podle informací The Athletic otevřeli interní debatu o tom, zda ukončit působení Kevyna Adamse ve funkci generálního manažera. Pokud k tomu opravdu dojde, oficiální oznámení má přijít až po návratu týmu ze západního tripu během příštího týdne.

Možná změna ale nutně neznamená, že by Adams měl z Buffala odejít úplně. V zákulisí se už delší dobu hovoří o tom, že vedení klubu by si ho rádo ponechalo v jiné pozici. Právě jeho silné vazby na majitele Terryho Pegulu byly před šesti lety důvodem, proč se překvapivě vyšvihl do role GM, tehdy totiž zastával funkci viceprezidenta pro obchodní záležitosti a nebyl považován za běžného kandidáta na vedení hokejových operací.

Pokud Sabres skutečně přistoupí k výměně na nejvyšším manažerském postu, nabízí se tentokrát mnohem logičtější interní nástupce. Klub v létě angažoval zkušeného Jarma Kekäläinena jako seniorního poradce. Bývalý generální manažer Columbusu však většinu práce pro Sabres vykonává na dálku a momentálně je podle The Athletic ve Finsku kvůli osobním záležitostem. Pokud má převzít vedení organizace, Buffalo s tím počká do jeho návratu do USA.

Tým sice naposledy zaznamenal dvě vítězství, což mu přineslo menší úlevu, ale celkově jde o další rozporuplnou sezonu. Sabres jsou stále na posledním místě Východní konference s bilancí 13–14–4 a kráčí k tomu, aby si připsali už patnáctý rok v řadě bez postupu do play-off, což je nejdelší aktivní i historický rekord NHL.

Adams vede hokejové operace šestou sezonu. Pouze dvakrát s týmem skončil s pozitivním výsledkem a nejblíže k play-off byl v ročníku 2022/23, kdy Buffalo skončilo jen bod za postupem. Celkově má jako GM bilanci 177–196–42, což znamená osmé nejhorší procento získaných bodů v lize od roku 2020. Přesto nelze všechno přičítat pouze jeho práci, Sabres už dlouho bojují s kulturou proher i s podezřením na nedostatečnou podporu ze strany vlastníků.

Pokles výkonnosti po nadějném roce 2022/23 však donutil klub ukončit éru trenéra Dona Granata a nahradit jej legendárním Lindym Ruffem, nejúspěšnějším koučem v historii Sabres. Ruff je kvůli svému postavení a krátké smlouvě takřka nedotknutelný, takže další změna na střídačce nepřichází v úvahu. Tím více se pozornost obrací k GM.

Share on Google+