9. prosince 2025, 10:00
David ZlomekÚtočník Craig Smith po čtrnácti letech v NHL definitivně uzavřel hráčskou kapitolu své kariéry. Oznámila to agentura Magnuson Hockey, která jej během let zastupovala. Součástí zveřejnění bylo i dlouhé osobní prohlášení, v němž Smith shrnul svou cestu hokejem.
Ve svém dopise napsal: „Jak můžete shrnout 14 let v nejlepší hokejové lize světa do pár odstavců? Začnu tím, že jsem nesmírně vděčný, že se to vůbec stalo. Byl to splněný sen. Chtěl jsem být hokejistou odmalička. Vzpomínky na spoluhráče, trenéry, členy realizačního týmu a fanoušky si ponesu navždy.“ Dodal také: „Tahle liga mi dala příležitost změnit svůj život. Za to budu navždy vděčný.“
Smith ve svém textu ocenil i všechny kluby, za které nastoupil: „Děkuji Nashville Predators, Boston Bruins, Washington Capitals, Dallas Stars, Chicago Blackhawks a Detroit Red Wings, že jste mi věřili a dali mi možnost nosit vaše barvy. Byla to pro mě největší čest.“
Jeho profesionální cesta začala v roce 2009, kdy si ho Nashville vybral jako 98. hráče draftu. Poté odehrál dvě sezóny za University of Wisconsin, kde získal 76 bodů v 82 zápasech a stal se kapitánem. Výborné výkony ho pak katapultovaly rovnou do NHL. V nováčkovském roce získal 36 bodů.
Smith byl typickým hráčem pro střední šestku sestavy, u Predators nastřílel během osmi let 148 gólů a naskočil do téměř šesti set utkání. Do AHL se dostal jen výjimečně, během kariéry odehrál ve farmářské soutěži pouhé čtyři zápasy. V play-off měl skromnější bilanci: 16 bodů v 52 duelech.
Po skončení pětileté smlouvy s Nashvillem vstoupil v roce 2020 poprvé na trh a podepsal tříletý kontrakt s Bostonem. V posledním roce této smlouvy byl vyměněn do Washingtonu. Později zkusil angažmá v Dallasu, Chicagu a naposledy v Detroitu. Kariéru ukončil s bilancí 220 gólů, 452 bodů a 987 zápasů.