NHL.cz na Facebooku

Rangers cítí krev. I proto chtějí místo Foxe náhradu, už zkoumají možnosti

6. prosince 2025, 10:00

David Zlomek

New York Rangers se po zranění Adama Foxe ocitli uprostřed problému, který nemá jednoduché řešení. Hlavní oporu obrany a prvního quarterbacka přesilovky ztratili na dlouhé týdny, a i když nikdo nečeká, že by ho klub dokázal nahradit, ve vedení panuje jasná shoda: přesilovka bez Foxe skřípe a je potřeba s tím něco udělat.

Podle Elliottea Friedmana se Rangers aktivně rozhlížejí po trhu a zjišťují, jestli dokážou přivést obránce, který zvládne vést přesilovku alespoň v omezené roli. „Zkoumají možnosti, jak doplnit obranu o někoho, kdo umí hrát s pukem v útočné třetině,“ uvedl Friedman ve svém nejnovějším 32 Thoughts. Jednou z variant, o které se interně mluví, má být i někdejší Ranger Erik Gustafsson, momentálně schovaný v AHL na farmě Detroitu.

Paradoxní je, že produktivita obránců při hře pět na pět v New Yorku vůbec není problém. Rangers mají po prvních týdnech sezony už 16 gólů od svých beků, čtvrtý nejlepší výsledek v celé NHL. Jenže to se děje bez zásadního vlivu v přesilovkách, kde nikdo z obránců není přirozený distributor. Vladislav Gavrikov sice vede se šesti brankami, ale s početní výhodou nemá nic společného. A Braden Schneider, který po Foxově zranění dostává víc minut v přesilovce, má ze 29 zápasů jen jeden jediný gól.

Výsledkem je přesilovka pod ligovým průměrem: 19,4 %. A když se k tomu přidá fakt, že Rangers celkově patří mezi nejméně produktivní týmy ve Východní konferenci, není divu, že generální manažer Chris Drury hledá pomoc zvenčí.

Jenže na všechno jsou potřeba peníze, a právě ty jsou problém. Jakmile se Fox vrátí, budou se muset znovu Rangers vejít pod strop. V praxi to znamená, že jakýkoli nový bek musí mít minimální cap hit, nebo ho klub musí vyvážit odchodem jiného hráče.

Právě tady naráží scénář s Gustafssonem. V AHL se jeho cap hit stáhne na 850 tisíc, ale v NHL by znovu vyskočil na 2 miliony dolarů.

Share on Google+